ELA (Everyday Life Activities) egy fotókártyás rendszer, melyet dr. Jacqueline Stark, az Osztrák Tudományos Akadémia munkatársa fejlesztett ki, s amelynek segítségével egyénre szabottan lehet képi illusztrációkat és történeteket összeállítani.
A módszer előnye, hogy minden nyelven értelmezhető. Alapja egy fotósorozat, amelynek segítségével a beszédkészség és a beszédmegértés gyakorolható a szavak, mondatok, illetve a szövegek szintjén.
Az ELA fotósorozat három különböző nagy szettből áll, minden szettet egyenként 1000 darab színes (10,5x15,5 cm-es) kép alkot. A kártyákon négytagú család látható: apa, anya, fiú, lány. A kártyák tetszőlegesen cserélhetők, mivel a rajta látható személyek minden képen ugyanazt a ruhát viselik. A képeken az életben előforduló valamennyi tevékenységi kör megjelenik: pl. alvás, evés, mosakodás, autóvezetés, pénzfelvétel bank automatából stb. Minden kártyán egy tevékenység vagy szituáció látható, melyet egy vagy két személy végez: a család például reggelizik, születésnapot ünnepel stb.
A negyedik, kisebb szett a mindennapi életünket körülvevő tárgyakról készült fotósorozat, mely 216 darab színes fotó kártya sorozatból áll. A legtöbb tárgy hasznos hétköznapi tárgy.
Az ELA-terápiás módszer alkalmas pl. felnőtteknél agysérülés következtében fellépő beszédzavarnál (afázia, alexia, agrafia). Beszédfejlődésükben visszamaradott gyermekeknél, vagy agysérülés következtében fellépő beszédzavarnál (afázia, diszgramatizmus, diszgráfia, diszlexia ill. legaszténia) esetében; Autisztikus gyermekeknél, valamint öregkori dementia, szenilitás esetén.